Mötesplats & kommunikation

Skriv ut   Dela: Facebook   Twitter

Vi arbetar med utställningar, skolverksamhet, reception, kommunikation, hemslöjdsfrågor och hembygdsföreningar, rekvisita, program, aktiviteter och verksamheten på friluftsmuseet.


 

Bild på Maria Nordlund

Robert Axner

Kommunikationsansvarig

Telefon 0611-886 44
Mejl robert.axner@murberget.se

Birgitta Bergkvist

Birgitta Bergkvist

Receptionist/konferensansvarig

Telefon 0611-886 00
Mejl birgitta.bergkvist@murberget.se

Bild på Margareta Bergvall

Margareta Bergvall

Antikvarie/kulturarvskonsulent

Telefon 0611-886 61
Mejl margareta.bergvall@murberget.se

Junia Eriksson

Junia Eriksson

Museiassistent Kulturarvs-IT

Telefon 0611-886 45
Mejl junia.eriksson@murberget.se

Krister Eriksson

Krister Eriksson

Museiassistent Kulturarvs-IT

Telefon 0611-886 45
Mejl krister.eriksson@murberget.se

Bild på Annso Grahn

Annso Grahn

Länshemslöjdskonsulent, hård slöjd

Telefon 0611-886 56
Mejl annso.grahn@murberget.se

 

Dan Jonsson

Dan Jonsson

Museiassistent

Mejl dan.jonsson@murberget.se

Milly 0707

Milly Lundstedt

Projektledare - museer och integration

Telefon 0611-886 19
Telefon +46730645813
Mejl milly.lundstedt@murberget.se

 

Mona Nilsson

Mona Nilsson

Antikvarie

Telefon 0611-886 93
Mejl mona.nilsson@murberget.se

Johanna Norberg

Museiassistent Kulturarvs-IT

Telefon 0611-886 45
Mejl johanna.norberg@murberget.se

Paulin 0744

Paulin Norgren

Antikvarie, programsamordnare

Telefon 0611-886 69
Mejl paulin.norgren@murberget.se

Bild på Maria Nordlund

Maria Nordlund

Pedagog/arkeolog

Telefon 0611-886 55
Mejl maria.nordlund@murberget.se

Bild på Berit Söderlindh Nordstrand

Berit Söderlindh Nordstrand

Museiassistent, rekvisita

Telefon 0611-886 54
Mejl berit.nordstrand@murberget.se

Bild på Mari Pettersson

Mari Pettersson

Skräddare, Folkdräkter

Telefon 0611-886 75
Mejl mari.pettersson@murberget.se

 

Christina Sollén

Christina Sollén

Grafisk formgivare

Telefon 0611-886 26
Mejl christina.sollen@murberget.se

Kerstin Ulander

Kerstin Ulander

Receptionist/butiksansvarig

Telefon 0611-886 00
Mejl kerstin.ulander@murberget.se

Bild på Anna Zetterlund

Anna Zetterlund

Länshemslöjdskonsulent, textil slöjd

Telefon 0611-886 86
Mejl anna.zetterlund@murberget.se

Bild på Sara Öhman

Sara Öhman

Antikvarie, pedagog

Telefon 0611-886 74
Mejl sara.ohman@murberget.se

 

Maria Öström

Maria Öström

Museiassistent Kulturarvs-IT

Telefon0611-886 43
Mejl maria.ostrom@murberget.se